Cytat:

"Książki są jak towarzystwo, które sobie człowiek dobiera"

Monteskiusz

piątek, 30 sierpnia 2013

Rozdarta- Amanda Hocking

Autor: Amanda Hocking
Tytuł: Rozdarta
Seria: Trylle #2
Stron: 420
Moja ocena: 7/10
Opis:
Zamieniona w dniu urodzin…

Rozdarta pomiędzy dwoma światami…

Przywrócona magii…

Wendy odkryła swoją tajemnicę, zrozumiała, dlaczego jej matka chciała ją zabić… Poznała świat Trylli i dowiedziała się, że do niego należy i że w nim ma wypełnić swoje przeznaczenie. Nie mogła jednak tam pozostać, nie mogła pogodzić się z tym, że rządzona przez okrutną królową zagadkowa magiczna kraina to jej prawdziwy dom.

Ale powrót do dawnego życia, do domu i szkoły nie przynosi spokoju. Wendy nie może przestać myśleć o Tryllach, o ich śmiertelnych wrogach, których atak cudem przeżyła, o nadciągającej wojnie, której tylko ona może zapobiec, i o Finnie, którego miłość do niej skazała na wygnanie z jego świata.

Uwięziona pomiędzy światem Trylli a światem ludzi, rozdarta pomiędzy sercem a obowiązkiem, Wendy musi wybierać. Lecz jeśli wybierze źle, może stracić wszystko i wszystkich, których kocha – w obu światach…

Moja opinia: W bardzo krótkim czasie po przeczytaniu "Zamienionej" zdecydowałam sie na "Rozdartą".

Wendy po powrocie do domu niemal od razu zostaje porwana przez Vittre. Przetrzymują ją tam, aż w końcu mówią jej prawde, którą jej matka przed nią ukrywała. 

Tutaj nie bede wam spoilerowała. Powiem wam tylko, że w końcu stanie sie ten trójkąt, którego autorka po prost nie dała rady powstrzymać. No tak... Ale miała przynajmniej tyle serca, że zaczekała do drugiej cześci, no nie?

Co by tu powiedzieć? Ah... no tak. Zapomniałam powiedzieć, że bohaterka strasznie sie zmieni. Choć bedzie rozdarta miedzy dwoma światami w końcu wybierze, do którego chce, a także ma obowiązek należeć.

Książka ogólnie nie była nudna, w zasadzie to była nawet ciekawsza od pierwszej cześci. Tu sie troche wiecej działo. Są nowi bohaterowie... Okk... No to tą cześć także polecam.

PS. Sorki, że dzisiaj tak mało pisze, ale to chyba przez świadomość, że już w poniedziałek do szkoły. ;)

Cytaty:

„Nie potrzebuję miłości mężczyzny, żeby poczuc się spełniona; pewnego dnia sama się o tym przekonasz. Wielbiciele przychodzą i odchodzą. Ty zostajesz.” 
,,Jak w bajce mam wyjść za królewicza, pech polega na tym, że pokochałam żebraka”

3 komentarze:

  1. Kilka dni temu skończyłam "Zamienioną". Od tego czasu poluję na drugą część :)

    OdpowiedzUsuń
  2. jeszcze jej nie widziałam :)

    http://monika-agness.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń