Cytat:

"Książki są jak towarzystwo, które sobie człowiek dobiera"

Monteskiusz

wtorek, 27 sierpnia 2013

Dotyk magii- Maria V. Snyder

Autor:  Maria V. Snyder
Tytuł: Dotyk magii
Seria: Twierdza magów #2
Stron: 480
Moja ocena: 8/10
Opis: Wszyscy magowie Iksji zostali straceni podczas wojskowego przewrotu. Tymczasem w sąsiedniej Sycji nadal są uprzywilejowaną kastą, co więcej czterech z nich zasiada w Radzie rządzącej państwem. 

Na Yelenie ciąży wyrok śmierci za stosowanie magii. Jedynym ratunkiem jest ucieczka do Sycji, jej ojczystej krainy, z której została porwana jako dziecko. Tutaj, w Twierdzy Magów, ma tylko rok na doskonalenie swego niezwykle rzadkiego magicznego daru. Jeżeli nie nauczy się go kontrolować, zginie.

W Sycji nic nie układa się tak, jak się spodziewała. Czuje się samotna i obca. Tutejsze zwyczaje ją drażnią lub śmieszą, nie pamięta rodziców, a brat okazuje jej jawną wrogość.

Niespodziewanie Yelena zostaje wciągnięta w rozgrywkę z siłami zła, tak pierwotnymi i silnymi, że mogą zagrozić istnieniu Sycji. Wszystko zaczyna się od porwań i brutalnych morderstw młodych adeptek magii. Ofiarom skradziono dusze, które mogą być dodatkowym źródłem ogromnej mocy. Podczas walki na śmierć i życie Yelena przekonuje się, że jej potężne magiczne zdolności są w takim samym stopniu darem, co przekleństwem…
 

Moja opinia:
 Od niedzieli złapała mnie choroba, więc miałam dużo czasu na przeczytanie kolejnej części "Twierdzy magów".

Yelena trafia do Twierdzy Magów, gdzie uczy się jak prawidłowo dysponować swoją mocą, a także poznać kim jest na prawdę.

Po przekroczeniu granicy do Sycji, Yelena poznaje swoją rodzinę. Okazuje się, że ma opiekuńczą i kochającą mamę, kochanego tatę, a także brata, który... ją nienawidzi. Zaprowadził ją prosto w łapska Cahila- krewnego zabitego przez Valka króla Iksji, który planuje przejąć władzę w Iksji i obalić władzę Ambrosa. Cahil uważa Yelenę za szpiega. Szybko się jednak okazuje, że to nie prawda i stosunki między nimi nieco się poprawiają.

Yelena bardzo tęskni za Valkiem. Okazuje się, że on jest najbardziej znienawidzonym człowiekiem w Sycji, więc magini nie może nikomu powiedzieć o ich związku, a zwłaszcza Cahilowi, który zaczyna coś podejrzewać.

Życie nie jest dla Yeleny łaskawe. Wypisało jej same trudności i problemy. Gdy już miałą nadzieję, że wszystko się ułoży, wszystko znowu się zepsuło. Tym razem znowu musi się zmierzyć z nieobliczalnym magiem, który kradnie młodym dziewczynom duszę. Yelena wzięła za cel powstrzymanie go.

Ta część nieco mniej mi się podobała. Ale co się dziwić? Pierwsze części zazwyczaj są najfajniejsze. 

Podsumowując: odnalezienie zaginionej rodziny, irytujący starszy brat, uwięzienie i nie słuszne oskarżenia, nowe znajomości, niespodziewane zdarzenia, walka o dusze, miłość, zdrada, przyjaźnie, zaufanie, ból, strach, zazdrość, obietnice, przeznaczenie. Taaa... jest co czytać, a to wszystko znajdziecie w tej książce.

Cytaty:

„Żadna władza nie jest doskonała.”


12 komentarzy:

 1. piękny cytat.. i na prawdę cudowna pasja czytać ksiązki, ja neistety nie mam do tego serca. Idzie mi to tak wolno jak krew z nosa, a szkoda, bo świat umieszczony w papierze, jest tak wspaniały i tak na prawdę każdy widzi go inaczej. :)

  http://smaczeknazycie.blogspot.com/ zapraszam serdecznie do mnie, mam bloga o neico innej tematyce, ale wiąże się on z moją pasją :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna recenzja.
  Książki jeszcze nie czytałam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetnie piszesz a o tej książce nigdy nie słyszałam , ;D

  majja-majaa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajnie piszesz. Widziałam tę książkę w bibliotece i chyba ją wypożyczę ;)

  _________________________________

  Obserwujemy? Odpowiedź u mnie ;*
  http://agu-aguu1.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie wiedziałam o tej książce ale chyba zobaczę ja. Prawidłowy cytat - super blog

  miki-ans-nessy.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. widać, że kochasz czytać :)
  fajny blog :)
  zapraszam do mnie http://w-rytmie-marzen.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Czytałam tą książkę i bardzo mi się ona podoba ;)
  Świetny blog ;P
  Obserwuję
  http://anamarafashion.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nominuję Cię do The Versatile Blogger
   Szczegóły u mnie
   http://anamarafashion.blogspot.com/

   Usuń
 8. Seria zapowiada się całkiem przyjemnie, lubie takie klimaty. Chyba sie zaopatrze.

  OdpowiedzUsuń
 9. Jakoś nie ciągnie mnie do tej książki, chociaż jest zdecydowanie inna, oryginalna. Może kiedyś? (:

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie wiedziałam, że pierwsza część doczekała się kontynuacji!! Bardzo ciekawa recenzja. Szkoda, że środki na książki się u mnie wyczerpały, bo mam ogromną ochotę na takie klimaty!

  OdpowiedzUsuń