Cytat:

"Książki są jak towarzystwo, które sobie człowiek dobiera"

Monteskiusz

piątek, 26 lipca 2013

Przędza- Gennifer Albin

Autor: Gennifer Albin
Tytuł: Przędza
Seria: Przędza
Stron: 392
Moja ocena: 9/10
Opis: Bohaterka trylogii Przędza – Adelice – posiada niezwykły dar, który pozwala jej kształtować czasoprzestrzeń – potrafi tkać rzeczywistość, co zechcą wykorzystać bezwzględni władcy, dlatego zamiast go eksponować, stara się go ukryć. Podczas gdy szczytem marzeń każdej dziewczyny jest członkostwo w uprzywilejowanej grupie pięknych dziewcząt mających władzę, Adelice robi wszystko, by nie zdać testów kwalifikacyjnych. Nie udaje jej się ukryć swojego daru i trafia do specjalnej akademii. Na początku spotyka się z zazdrością koleżanek, ale znajduje wiernych sojuszników w osobach dwóch bardzo przystojnych strażników, którzy zaczynają walczyć o jej względy.
Moja opinia: Arras to niezwykła kraina, która spleciona jest z cienkich nitek i mieniących się włókien. Tej tkaniny pilnują piękne z zdolne Kądzielniczki. Dowodzi nimi bezwzględny mężczyzna- Cormac Patton.
Adelice ma silny charakter. Nie boi się mówić tego co myśli. Nie przyhamowuje nawet wobec Pattona, który ma w swoich rękach jej młodszą siostrę.
Adelice ma mieszane uczucia. Z jednej strony ciągnie ją do bardzo przystojnego Erika, a z drugiej do kamerdynera- Josta.
Powiem wam, że to bardzo niezwykły pomysł na książkę. Nigdy wcześniej czegoś takiego nie czytałam.
Niektóre wątki nie były do końca omówione i wyjaśnione, ale być może autorka wyjaśni to jakoś w dalszej części.
Ta książka to idealne połączenie romansu, zagadki i napięcia spowodowanego niespodziewanymi zwrotami akcji.
Cytaty:
„Dzikie zwierzęta są dużo szczęśliwsze,kiedy nie zdają sobie sprawy,że mieszkają w klatce.”
 „-O pewnych sprawach nie wolno zapominać -Pamięć nigdy nie jest bezużyteczna” 

4 komentarze:

 1. Swietny blog, Zapraszam http://blog-with-passion.blogspot.com/ Obserwujemy ? ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Trochę pracy jeszcze przed Tobą, ale mimo to blog bardzo ciekawy. Będę go od czasu do czasu odwiedzać ponieważ podobnie jak ty uwielbiam czytać ksiązki, korzystając z okazji polecę Ci kilka z nich : ,,Cień wiatru", ,,Więzień nieba", Gra Anioła" i wszystkie pozostałe dzieła Carlosa Ruiz Zafona; trylogia ,,Igrzyska Śmierci" Suzanne Collins, ,,Akademia Wampirów" Mead !
  Pozdrawiam i zapraszam na mojego bloga : http://refleksyjnaa.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Wydaje się ciekawe, możliwe, że przeczytam ;P


  http://complywithyourdreams.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję za adres:) Bardzo interesujący blog, będę go odwiedzać. Na pewno znajdę dla siebie kilka ciekawych książek na wakacje:P http://heavenlyart998.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń