Cytat:

"Książki są jak towarzystwo, które sobie człowiek dobiera"

Monteskiusz

środa, 24 lipca 2013

Nowa ziemia- Baggott Julianna

Autor: Baggott Julianna
Tytuł: Nowa ziemia
Seria: Świat po wybuchu
Stron: 472
Moja ocena: 7/10
Opis: Szesnastoletnia Pressia mieszka w gruzach z innymi zmutowanymi, którzy ocaleli po Wybuchu. Partridge wychował się w sterylnej Kopule pośród nielicznych Czystych. Oboje uciekają. Pressia – przed poborem do militarnej organizacji, Partridge – przed ojcem tyranem. Ich spotkanie zmieni bieg historii Nowej Ziemi...
Moja opinia: Nowa Ziemia. Pierwszy tom trylogii Świat po Wybuchu. Świat po wielkich eksplozjach. Już chyba trzeci raz powtarzam, że po prostu kocham takie książki, prawda? Książka pisana jest z perspektywy czterech osób: Pressi, Patridge'a, Łydy, El Capitana. Dzięki temu świat przedstawiony możemy poznać z różnych perspektyw- z Kopuły, a także poza nią. W "Nowej ziemi" ludzie są stopieni z różnymi rzeczami: przedmiotami codziennego użytku, zabawkami, skałami, drzewami, ziemią, a także z innym człowiekiem. Sama bohaterka, Pressia, ma stopioną rękę z głową lalki- niezła odmiana, nie?
Autorka bardzo ładnie przedstawiła świat po wybuchu. Bohaterowie nie są ani trochę idealni. Wątek romantyczny prawie w ogóle nie jest tutaj widoczny. Bohaterowie zakochują się w sobie powoli, a nie jedno spojrzenie i od razu wielka miłość.
W odpowiednim momencie książka się akączyła, dzięki  czemu od razu mamy ochotę na dalszy ciąg.
A wy co myślicie o tej książce??
Cytaty:
„- Miałeś trzymać się nas wyłącznie z własnej korzyści, ze swoich egoistycznych powodów - rzekła. - Mówiłeś, że masz taki powód. - Bo mam. - Jaki? - Ty jesteś moim egoistycznym powodem".
 „Można znaleźć piękno jeśli wystarczająco mocno się go szuka”

1 komentarz:

  1. Wspaniała książka, na pewno przeczytam :P Zapraszam do mnie: http://dziennikarka327.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń