Cytat:

"Książki są jak towarzystwo, które sobie człowiek dobiera"

Monteskiusz

sobota, 19 października 2013

Polowanie- Amy Meredith

Autor: Amy Meredith
Tytuł: Polowanie
Seria: Dotyk ciemności #2
Stron: 240
Moja ocena: 7/10
Opis:
Pokonać demona to łatwizna.
O wiele trudniej sprawić, żeby największy podrywacz w szkole myślał tylko o tobie…
Ciąg dalszy Cieni - o dziewczynie walczącej ze złem w kurorcie pełnym demonów.
Eve dopiero niedawno odkryła swoją magiczną m, a już czas znów ją wykorzystać – chociaż wolałaby się raczej skupić na flirtowaniu. Luke jest taki słodki, że skutecznie odwraca jej uwagę od sfory demonów. Czy mają przed sobą wspólną przyszłość (zwłaszcza że Luke ma na koncie długą listę dziewczyn, z którymi zdążył się umówić, odkąd pojawił się w liceum)? I czy zdążą się o tym przekonać, skoro ich śladem pędzą piekielne psy?
 

Moja opinia:

Eve odkryła, że coraz częściej zaczyna myśleć o Luke'u, największym podrywaczu w szkole. Nie wie co Luke o niej myśli, czy bawi się z nią tak jak z innymi, czy może jednak tym razem się zakochał. Jej najlepsza przyjaciółka Jess mówi to drugie, ale Eve i tak nie jest do konca pewna.

Tymczasem w mieście znowu zaczynają dziać się straszne rzeczy. Uczniowie liceum zostają brutalnie zamordowani, wszyscy myślą, że to jakieś dzikie zwierze, jednak Eve i jej przyjaciele wiedzą co tak na prawdę się dzieje. Demony. Odkrywają, że brama do naszego świata, przez które przeszedł Malphas nie została zamknięta, i że może ją zamknąć tylko najstarszy potomek człowieka, który po raz pierwszy tego demona sprowadził. Brama została wkrótce zamknięta, jednak to nie koniec kłopotów. Zaufana osoba zdradzi ich. Ehe znowu stanie do walki ze złem.

Ta część też była nawet fajna, jednak bardzo krótka. Jak zwykle czegoś brakowało. Ostatnio na serio nie mogę znaleźć idealnej dla siebie książki. Kiedy myślę, że już coś jest okazuję się, że jednak to nie to. Może to przez te wszystkie lekcje, a może inne moje problemy...

Cytaty:

„- Zrobiłaś to specjalnie. Nawet nie próbuj zaprzeczać - stwierdził oskarżycielsko Luke, a Jess zachichotała. Eve odwróciła się - stał ze wzrokiem wbitym w dymiące szczątki swojego swetra. - Wcale nie. Przysięgam. Na wojnie zawsze są ofiary. - Podeszła i objęła jego ramię. Niezłe mięśnie, nie mogła tego nie zauważyć. Przez kilka sekund patrzyli w milczeniu no to, co zostało ze swetra. - Luke, ale muszę ci powiedzieć - dodała Eve - że był naprawdę obrzydliwy.”

8 komentarzy:

 1. Już ją przeczytałam jakiś czas temu i ma w sobie to "coś", chociaż nie jest jakoś super czymś nowym i niepowtarzalnym... i zgadzam się z tym, że czegoś tam brakuje czasami. Takie serie potrafią zirytować, ale tą chociaż w miarę się czyta.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie znam tej serii, ale widzę, że nie powaliła cię jakoś na kolana. Żeby to była odrębna powieść, to może bym się jeszcze na nią skusiła, ale na rozpoczynanie nowego cyklu nie mam teraz ochoty ani czasu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie czytałam tej serii i chyba już tego nie zrobię, okładka za to bardzo ciekawa. Jesli cały czas Ci czegoś brakuję w książkach to polecam przeczytać Dary Anioła Cassandry Clare lub Trylogię Czasu Kerstin Gier, na pewno Ci się spodobają, o ile jeszcze nie czytałaś. ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam, szału nie ma, ale dość przyjemnie można spędzić czas przy serii.

  Popieram osobę wyżej! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Na przyszłość radzę rozwinąć Twoją opinię na temat bohaterów, akcji i reszty, a pominąć już opis fabuły w części z nią. Dałaś opis z okładki na początku, to po co powtarzać to w dalszej części, ale w innych słowach?
  Z serii zaczęłam pierwszy tom, ale nie mogłam jakoś do niego wrócić po tym, jak go odłożyłam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Chyba stałaś się bardoz wymagająca :) A co do książki, to odmawiam.

  OdpowiedzUsuń
 7. Czytałam. Dla mnie bomba :D Zaraziłam tymi książkami młodszą kuzynkę i też jest zachwycona :) Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 8. czytałam pierwszą częśc chyba przeczytam drugą
  a poza tym fajny film ..

  OdpowiedzUsuń