Cytat:

"Książki są jak towarzystwo, które sobie człowiek dobiera"

Monteskiusz

czwartek, 31 października 2013

Pamiętnik nastolatki 2- Beata Andrzejczuk

Autor: Beata Andrzejczuk
Tytuł: Pamiętnik nastolatki 2
Seria: Pamiętnik nastolatki #2
Stron: 205
Kategoria: Literatura młodzieżowa
Moja ocena: 7-/10
Opis:
Dalsze losy Natki, zwariowanej dziewczyny, której Pamiętnik podbił serca nastolatek w całej Polsce. Wakacje się skończyły, czas powrócić do domu, ale czy wszytko będzie po staremu? Zdecydowanie nie! Z początkiem nowego roku szkolnego zaczynają się nowe przygody, nieznane wcześniej uczucia, ale i niespodziewane kłopoty! Jak zmieniła się Natka? Czy znajdzie odpowiedź na pytania sprzed wakacji? Czy jej uczuciowe dylematy znajdą szczęśliwe rozwiązanie czy może wszystko jeszcze bardziej się zawikła? Wszystkie czytelniczki nie mogące doczekać się odpowiedzi na te pytania zapraszamy do lektury!

Moja opinia:
Druga część zapisanych myśli i przeżyć Natki.
Po wakacjach Natalia zaczyna drugi rok nauki w gimnazjum. Wydawało jej się, że po wakacjach wszystkie jej problemy znikną i jej uczucia poukładają się. Jednak się myliła i to bardzo. Wszystko stało się jeszcze bardziej zagmatwane.

Język książki jest dokładnie taki sam jak w pierwszej części. Można powiedzieć, że Natalia trochę zmądrzała, ale nadal podejmuje błędne decyzje. Ale w końcu to nastolatka, więc ma do tego prawo. 

W niektórych momentach miałam ochotę odłożyć tą książkę, rzucić w kąt, albo podeptać. Chciałam nawet krzyknąć na Natalię, żeby się tak głupio nie zachowała, ale się powstrzymałam. To by głupio wyglądało. Moje zachowanie to dowód na to, że książka jest ciekawa i wzbudza w nas emocje te złe jak i dobre. 

Jeśli ktoś zapoznał się z pierwszą częścią i nie spodobała mu się, to niech nie zabiera się za następną część, bo ta nie jest wcale lepsza od tamtej.

Cytaty: brak interesujących.


2 komentarze: