Cytat:

"Książki są jak towarzystwo, które sobie człowiek dobiera"

Monteskiusz

niedziela, 15 września 2013

Naznaczona- Kristin Cast, Phyllis Christine Cast

Autor: Kristin Cast, Phyllis Christine Cast
Tytuł: Naznaczona
Seria: Dom nocy #1
Stron: 328
Moja ocena: 8/10
Opis:
Główną bohaterką jest szesnastoletnia Zoey Redbird, która została Naznaczona. By przejść pełną przemianę w wampira musi zamieszkać w Domu Nocy. To właśnie tam nastolatki przemieniają się z adeptów w dorosłe wampiry. Zoey szybko odnajduje się w nowym środowisku. Poznaje innych naznaczonych, którzy stają się jej przyjaciółmi. Należą do nich: Eron, Damien, Stevie i Shauea. Nastolatka spotyka także Erika, który jest nie tylko utalentowany ale i przystojny. Jak łatwo się domyślić, nie jest on obojętny Zoey. W Domu Nocy nie jest tak spokojnie jak mogłoby się wydawać. Dziewczyna odkrywa, że dzieją się tam mroczne rzeczy… 
Moja opinia:

Dawno temu obiecałam sobie, że nigdy w życiu nie przeczytam tej książki ze względu na wampiry uczące się w szkole dla wampirów. Dla mnie tp po prostu było nie do zniesienia, dlatego że wtedy miałam kompletnego świra na temat "Zmierzchu" i PW. Jednak jak już się z pewnością domyśleliście złamałam moją obietnicę, ale jak również tego też się na pewno domyśleliście- warto było.

Cały czas spotykałam się z negatywnymi opiniami innych ludzi, że mnie samą także to nie przypadało do gustu. Tak jak wtedy sądziłam książka nie mogła trafić w me gusta. Z czystej ciekawości sięgnęłam po tę książkę.

Na początku trochę nie mogłam połapać się o co w tym wszystkim chodzi, no bo w świecie tej książki wszyscy wiedzą o istnieniu wampirów, są nawet gwiazdy filmowe, muzyczne, itp. Co najgorsze wampiry mają takie jakby tatuaże na czole, a na dodatek wieżą w swoją własną boginię- Nyks. Moje dotychczasowe poglądy szlak trafił.

Pomimo tego nie mogę powiedzieć, że książka m się nie podobała. Wręcz przeciwnie. Bardzo mnie wciągnęła. Miło było dla odmiany przeczytać coś takiego, bo już od paru miesięcy starsznie zudziły mi się wampiry, a dzięki tej zadziwiającej lekturze znowu natchnęłam się na te "dzieci nocy", a raczej jak było powiedziane w tej książce- "Synowie i Córy Ciemności".

Cytaty:
„[...]ciemność nie zawsze oznacza zło, a światło nie zawsze niesie za sobą dobro.”
„Idę do nieba! No, no, a to się niektórzy zdziwią...”
 „Szukałam siły nie po to, by stać się mocniejsza od innych, ale by zwalczyć swego najgroźniejszego przeciwnika: własne wątpliwości”

9 komentarzy:

 1. Mi się kompletnie nie spodobała ta książka i nie potrafię się zgodzić z Twoją opinią. Było w niej zdecydowanie za dużo wulgarności i erotyki, która pozostawiała duży niesmak. Nigdy nie sięgnę po kolejne części. Jedna z najgorszych książek jakie czytałam.
  Ale oczywiście wiem, że wszystko zależy od gustu :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ta seria kompletnie do mnie nie przemawia i chociaż czytałam tylko jedną pozycje z tej serii, nie mogłam jej do końca przeczytac, a reszte książek z tego znam z opinii innych.

  OdpowiedzUsuń
 3. Na http://ocenialna-blogow.blogspot.com/2013/09/odmowy.html?showComment=1378845895510#c4699205983512226188 pojawiła się odmowa oceny Twojego bloga.

  OdpowiedzUsuń
 4. Przeczytała kilka tomów tej serii, ale jakoś mnie nie porwała

  OdpowiedzUsuń
 5. Ta książka ma swoje minusy i plusy ;) Są rzeczy które mnie w niej irytowały, ale ogółem czytało ją się całkiem całkiem :) Wszystko rzecz gustu ;) Choć dopiero 4 część mnie rzeczywiście wciągnęła :). Widzę że mamy podobne gusta co do wyboru książek, więc zamierzam Cię śledzić i dodać u siebie :P

  http://czytam-jestempodrugiejstronielustra.blogspot.com/
  Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja Dom Nocy lubię, mimo że ta seria ma albo fanów albo antyfanów :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Niby polubiłam pierwszy i drugi tom, ale potem miałam o nich coraz gorsze zdanie. Trzeciego już nie przeczytałam.

  OdpowiedzUsuń
 8. Początki, pierwsze tomy, bardzo mi się spodobały. Później miałam jednak o serii coraz gorsze zdanie. Jak dla mnie zbyt dużo tego i wszystko zaczęło robić się nudne i oklepane.

  OdpowiedzUsuń
 9. Przede mną już piąta część, ale przyznam szczerze, że jakoś ciężko mi zebrać się w sobie, aby sięgnąć po nią. Mam nadzieję, że przełamię się w końcu. ;-)

  OdpowiedzUsuń